Zdrowie

Jak zadbać o swój kręgosłup w łóżku!

1. Odpowiednio dobrany materac - 7 strefowy
2. Prawidłowa postawa z zachowaniem odpowiedniej krzywizny kręgosłupa
3. Dopasowana poduszka
4. Sen, który zajmuje 1/3 czasu życia. Aby efektywnie wypoczywać zadbaj o swój kręgosłup podczas snu.
czytaj dalej

Co to jest napięcie dolnej części pleców?

ODPOWIEDŹ

Szereg mięśni i więzadeł na plecach utrzymuje kości kręgosłupa na miejscu. Możesz napinać te mięśnie, rozciągając je zbyt daleko, powodując drobne urazy w tkance. Mięśnie są następnie osłabione, więc mogą nie być w stanie utrzymać kości kręgosłupa we właściwym miejscu. Kręgosłup staje się mniej stabilny, powodując ból dolnej części pleców. A ponieważ nerwy rozciągają się od rdzenia kręgowego w całym ciele, obciążenie dolnej części pleców może powodować ból w obszarach innych niż plecy.

Jak się czuje napięcie dolnej części pleców?

ODPOWIEDŹ

Objawy napięcia dolnej części pleców obejmują:

Ból i sztywność pleców
Ból w pośladkach i nogach, często w tylnej części uda
Ból, który nasila się podczas zginania, rozciągania, kaszlu lub kichania

czytaj dalej
Jak twardy powinien być materac na ból w dolnej części pleców?

ODPOWIEDŹ

Badania są ograniczone, ale w jednym badaniu naukowcy przydzielili nowe materace ponad 300 osobom z bólem krzyża. Używali materacy średnio twardych lub twardych przez 90 dni. Osoby z grupy średniej zgłaszały najmniejszy dyskomfort.

Możesz rozważyć zakup materaca piankowego z pamięcią (zamiast tradycyjnego wkładu sprężynowego). Pianka dopasowuje się do twojego ciała, jednak niektóre materace z pianki z pamięcią utrzymują ciepło a materiał może zawierać więcej substancji chemicznych.

Jaki jest najlepszy materac na ból dolnej części pleców?

ODPOWIEDŹ

Najnowsze podejście jest takie, że nie ma jednego rodzaju materaca, który byłby najlepszy dla wszystkich, w tym dla osób z przewlekłym bólem pleców. Pozwól, aby osobiste preferencje poprowadziły Cię i wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada.

Kiedy należy kupić nowy materac na ból dolnej części pleców?

ODPOWIEDŹ

Ludzie, którzy spali w najtańszych łóżkach, zgłaszali większy ból w dolnej części pleców niż w łóżkach o średniej i wyższej cenie.

Najważniejsze wydawało się, że łóżka były nowe. Zauważyli, że średni wiek starych łóżek uczestników wynosił 9,5 lat. I doszli do wniosku, że „jakość snu może zależeć od terminowej wymiany systemów pościeli”.
Jeśli śpisz na tym samym materacu od 9 lub 10 lat (lub więcej), czas kupić nowy. Prawie każdy nowy zamiennik będzie lepszy niż obwisły stary materac.

Jak rozpoznać, który materac jest najlepszy na ból pleców?

ODPOWIEDŹ

Jeśli dobrze śpisz i budzisz się bezboleśnie po pobycie w hotelu lub pokoju gościnnym przyjaciela, skopiuj numer modelu tego materaca. Lub wybierz materac z gwarancją zwrotu pieniędzy: Rosnąca liczba firm pozwoli ci kupić materac i używać go od 30 do 100 dni, a jeśli nie będziesz zadowolony, odeśle go z powrotem.
Jak możesz zapobiec bólowi pleców?

ODPOWIEDŹ

Aby zapobiec bólowi pleców, powinieneś:

Ćwicz dobrą postawę
Spróbuj spać na boku z materacem o średniej twardości
Nie pal

Jakie są objawy bólu krzyża?

ODPOWIEDŹ

Objawy bólu krzyża różnią się znacznie w zależności od osoby. Różnią się w zależności od przyczyny bólu. Twój ból może być tępy lub ostry. W zależności od źródła ból może się nasilić podczas stania, siedzenia, zginania się lub chodzenia. Ból może rozciągać się nawet na pośladek lub nogę. Wraz z tym strzelającym bólem może pojawić się uczucie drętwienia, mrowienia lub osłabienia nogi. Te objawy, zwane jako rwa kulszowa, mogą być częstym skutkiem przepukliny dysku w dolnej części pleców, gdzie dysk wybrzusza się w kierunku kanału kręgowego.

Jakie są metody leczenia bólu krzyża?

ODPOWIEDŹ

To, czego potrzebujesz do leczenia, zależy od przyczyny bólu dolnej części pleców.

Lekarz może zalecić tymczasowe stosowanie leków w celu złagodzenia bólu. Mogą one obejmować leki dostępne bez recepty, takie jak acetaminofen lub niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna, ibuprofen lub naproksen. Czasami mocniejsze leki mogą być przepisywane w leczeniu bólu. Jeśli ból jest silny lub trwa, możesz potrzebować doustnych lub wstrzykiwanych sterydów.

Jaki materac najlepiej pomoże złagodzić ból dolnej części pleców?

Materac z niewłaściwym podparciem nie może utrzymać kręgosłupa we właściwej pozycji, co prowadzi do złej postawy snu i wysiłku mięśni. Te niezamierzone konsekwencje mogą zdecydowanie prowadzić do nasilenia bólu dolnej części pleców, bezsenności i po prostu złego lub zakłóconego snu.

 

Pianka z pamięcią - Visco Memory

 

Materac piankowy z pamięcią to prezent, który wciąż daje! Od licznych korzyści zdrowotnych po bezproblemową konserwację, materac pamięciowy jest wart każdego grosza.

Możliwość zaoferowania dopasowanego komfortu i odciążenia jest powodem, dla którego materace piankowe z pamięcią pozostają tak popularne. Udowodniono, że spokojny sen po długim dniu ma ogromne znaczenie dla zachowania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.


Zobacz opis i dane techniczne

 

Co to jest mechaniczny ból krzyża?

ODPOWIEDŹ

Większość bólu dolnej części pleców ma charakter mechaniczny. Oznacza to, że jest to spowodowane urazem na plecach. Mechaniczny ból pleców zwykle lepiej czuje się po odpoczynku i pewnej samoopiece.

Jakie rzeczy powodują mechaniczne bóle krzyża?

ODPOWIEDŹ

Te pięć rzeczy może powodować mechaniczne bóle krzyża:

1. Choroba dysku
2. Zapalenie kości i stawów kręgosłupa
3. Osteoporoza
4. Rwa kulszowa
5. Zwężenie kręgosłupa

Jak odpoczynek może pomóc w bólu pleców?

ODPOWIEDŹ

Daj odpocząć mięśniom pleców - ale nie na długo. Leżenie w łóżku może pomóc wyleczyć się zaraz po rozpoczęciu bólu pleców, ale ogranicz go do kilku godzin dziennie. Po dniu lub dwóch powinieneś zacząć normalnie poruszać mięśniami, aby nie stały się sztywne. Rozciągnięcia mogą być łagodnym sposobem na powrót do regularnego ruchu.

Jak ćwiczenia mogą pomóc w bólu pleców?

ODPOWIEDŹ

Regularne ćwiczenia mogą pomóc ci leczyć. Możesz nie być w stanie wykonywać normalnego treningu, ale utrzymuj aktywność fizyczną najlepiej, jak potrafisz. Nie wykonuj ruchów, które zwiększają ból, ale nie przestawaj ćwiczyć całkowicie. Zapytaj swojego lekarza lub fizjoterapeutę, jakie ćwiczenia możesz wykonać, aby przyspieszyć powrót do zdrowia. Wypróbuj zajęcia takie jak jazda na rowerze lub pływanie. Joga to kolejna opcja. Badania pokazują, że może złagodzić zarówno długoterminowy, jak i krótkotrwały ból pleców.
W jaki sposób metody relaksacyjne mogą pomóc w bólu pleców?

ODPOWIEDŹ

Praktyki relaksacyjne, takie jak medytacja pomagają mózgowi lepiej radzić sobie z bólem. Ćwiczenia te ćwiczą koncentrację na oddechu. Medytacja może również złagodzić poziom stresu i stan zapalny.

Czy masaż pomaga w bólu krzyża?

ODPOWIEDŹ

Masaż może również przynieść ulgę. Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy otrzymali masaż strukturalny (techniki tkanek miękkich w celu rozwiązania problemów z mięśniami lub szkieletem) lub masaż relaksacyjny (głaskanie, ugniatanie lub ruchy okrężne, aby pomóc Ci się wyluzować) zauważyli poprawę objawów po 10 tygodniach. Byli w stanie łatwiej wykonywać codzienne czynności i stosowali mniej leków przeciwbólowych niż ci, którzy właśnie otrzymywali regularną opiekę.

Kiedy należy zadzwonić do lekarza w sprawie bólu krzyża?

ODPOWIEDŹ

Większość bólu pleców ustępuje po kilku tygodniach. Ale powinieneś zadzwonić do lekarza, jeśli:

Idź natychmiast na pogotowie, jeśli masz którykolwiek z tych objawów:

Twój ból jest stały lub intensywny, szczególnie w nocy lub podczas leżenia.
Twój ból rozprzestrzenia się na jedną lub obie nogi.
Czujesz drętwienie lub mrowienie w jednej lub obu nogach.
Tracisz wagę.
Ból po upadku, wypadku samochodowym lub kontuzji sportowej
Gorączka
Problemy z kontrolowaniem jelit lub pęcherza

Czy powinienem zadzwonić do lekarza, jeśli mam ból pleców po urazie?

ODPOWIEDŹ

Urazy sportowe, wypadki samochodowe lub upadki wywołujące ból pleców wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej. Nawet jeśli incydent wydaje się niewielki, mógł spowodować większy problem, taki jak złamanie lub przepuklina dysku. Pozwól lekarzowi zbadać Cię, aby wykluczyć potencjalne skutki uboczne.

Czy powinieneś zadzwonić do lekarza, jeśli masz gorączkę i ból pleców?

ODPOWIEDŹ

Kiedy masz wysoką temperaturę i ból pleców, potraktuj to poważnie. Może to być objaw infekcji kręgosłupa, która wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Materac 90x200cm

Materac kieszeniowy 90×200 cm idealny będzie dla dziecka jak i dla osoby dorosłej. Twardość tego materaca jest najbardziej uniwersalna – H3 czyli średnio-twardy.

Budowa materaca 90×200: pokrowiec, pianka, filc naturalny, kieszenie

Tani materac

Tani materac 90×200, wysokość 18cm, twardość H3.

Materac kieszeniowy 90×200 sprężynowy, 9-cio strefowy. GWARANCJA.

Model: Mizar
Wymiary (cm): 90×200 cm Wysokość (grubość): 18 cm Twardość: H3


Zobacz opis i dane techniczne

Materac 120x200cm

Materac kieszeniowy 120×200 cm idealny będzie dla dziecka jak i dla osoby dorosłej. Twardość tego materaca jest najbardziej uniwersalna – H3 czyli średnio-twardy.

Budowa materaca 120×200: pokrowiec, pianka, kokos, filc naturalny, kieszenie

Kokos lateksowany
Surowiec naturalny wykonany z włókna kokosowego wulkanizowanego naturalnym lateksem. Nie wydziela żadnych toksyn, ani szkodliwych substancji, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na skórę bądź drogi oddechowe. Warstwa kokosu nadaje twardość i wytrzymałość nie ujmując przy tym elastyczności.

Materac kieszeniowy 120×200 sprężynowy, 9-cio strefowy. GWARANCJA.

Wymiary (cm): 120×200 cm Wysokość (grubość): 24 cm Twardość: H3


Zobacz opis i dane techniczne

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami przed wyborem materaca. Z miłą chęcią pomożemy w zakupie odpowiedniego produktu i odpowiemy na wszelkie pytania.

WSPÓŁPRACA

Zapraszamy do współpracy, zapytania i zakupów osoby lub firmy zainteresowane naszymi produktami – materacami do łóżka.

Gwarancja, doświadczenie, własny transport. Zapytaj konsultanta.
Made by Edu, Zawieszam & Krzywokulski

Biuro

ul. Katowicka 12
46-200 Kluczbork
Kontakt

+48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl
materace producent

Powiadomienia

Jeśli nie wiesz jaki wybrać materac, zostaw swój email - skontaktujemy się drogą elektroniczną.

Napkomfort